Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Puławy

Puławy: znów można było liczyć na młodzież

14.12.2012, Pomoc żywnościowa

W miniony weekend odbyła się kolejna już Świąteczna Zbiórka Żywności. Polacy po raz kolejny pokazali, że bliski jest im los osób najuboższych i chętnie dzielili się z potrzebującymi.

Jedną z organizacji, które włączyły się do akcji, była Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh). Filia w Puławach uzbierała podczas zbiórki 1 106 kg żywności.

– Mamy 34 kg czekolad, 230 kg cukru, 118 kg konserw mięsnych, są też makarony, owoce – wylicza Anna Karpeta, kierownik filii ChSCh w Puławach. – Ludzie chętnie wkładali produkty do koszyków, niektórzy specjalnie dla nas robili zakupy i przekazywali całe siatki – dodaje.

Tak jak podczas wrześniowej zbiórki Podziel się Posiłkiem, tak i teraz można było liczyć na młodzież. Wolontariusze rekrutowali się z I LO w Puławach oraz z gimnazjum i szkoły podstawowej w Górze Puławskiej. Wśród wolontariuszy byli też podopieczni filii, ludzie starsi oraz jedna rodzina z dwójką dzieci. Łącznie około 60 osób na zmianę zbierało żywność w sześciu sklepach.

– Młodzi ludzie byli bardzo zadowoleni, pytali się, kiedy następna akcja. Dla niektórych to już druga zbiórka z nami. Wcześniej pomagali nam podczas wrześniowej akcji – mówi Anna Karpeta.

Paczki przygotowane dzięki zebranym darom będą bardzo bogate. Trafią do osób potrzebujących korzystających z pomocy ośrodków pomocy społecznej. Dostaną je także najbiedniejsze rodziny wytypowane przez pedagogów ze szkół w Górze Puławskiej.

– Bardzo się cieszymy z wyniku zbiórki i zachęcamy do pomagania przez cały rok – mówi Anna Karpeta.

Świąteczna Zbiórka Żywności jest organizowana od 1997 roku przez banki żywności zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 560 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Puławy
ul. Kraszewskiego 6
24-100 Puławy

Nr konta bankowego:
53 2030 0045 1110 0000 0276 2390

Kierownik: Anna Karpeta
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 842 325

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij