Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Puławy

Puławy: przyjdź i przekonaj się, że w ciągu 5 dni rzucisz palenie

14.11.2013, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) tytoń zabija na świecie prawie 6 milionów ludzi rocznie. Palenie niesie ze sobą różne zagrożenia, z których najpoważniejsze to choroby nowotworowe. Mimo to nie brakuje ludzi gotowych sięgnąć po papierosa.

18 listopada rusza pięciodniowa terapia antynikotynowa. Zajęcia będą odbywały się w świetlicy Urzędu Gminy w Puławach. Na spotkania zapraszają lokalny Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Puławach. Prelegent Grzegorz Korczyc będzie przekonywał, że nigdy nie jest za późno, by zerwać z zgubnym uzależnieniem i zmienić swoje życie.

W Polsce w wyniku palenia papierosów umiera rocznie ok. 100 tys. osób. Palenie tytoniu od lat jest też poważnym problemem społecznym w naszym kraju. Przyczynia się nie tylko do powstawania groźnych chorób, ale także, pośrednio, do pogłębienia biedy. Paczka papierosów kosztuje przeciętnie ok. 12 zł.

– Pięciodniowy cykl spotkań jest przeznaczony przede wszystkim dla podopiecznych GOPS-u, ale nie jest to warunek uczestnictwa w zajęciach. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zerwać z uzależnieniem – mówi Anna Karpeta, kierownik filii ChSCh w Puławach.

Organizatorzy zapewniają, że 80-90% osób, które uczestniczą w całym kursie i stosują się do zaleceń, skutecznie rzuca palenie. Metoda terapii została opracowana w latach 50. ubiegłego stulecia w Stanach Zjednoczonych. Jest zupełnie bezpieczna, opiera się na naturalnych sposobach przezwyciężania głodu nikotynowego oraz fachowych poradach, jak rozwiązać problem z napadami apetytu czy potrzebą znalezienia zajęcia dla rąk.

Terapia antynikotynowa „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!” wystartuje w poniedziałek, 18 listopada w świetlicy Urzędu Gminy w Puławach (ul. Dęblińska 4) i potrwa do piątku. Początek zajęć o godzinie 11. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 560 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Puławy
ul. Kraszewskiego 6
24-100 Puławy

Nr konta bankowego:
53 2030 0045 1110 0000 0276 2390

Kierownik: Anna Karpeta
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 842 325

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij